معرفی سم قارچ کش کاربندازیم

معرفی سم قارچ کش کاربندازیم

معرفی سم قارچ کش کاربندازیم : کاربندازیم قارچ‌کشی از گروه بنزوایمیدازول ها می‌باشد برای کنترل و درمان بیماری‌های قارچی همچنین ضدعفونی بذر و بستر کاشت استفاده می‌شود. کاربندازیم قارچ‌کش سیستمیک با اثر حفاظتی و درمانی می‌باشد. نام‌های دیگر کاربندازول، استمپور، باویستین، دلسن، کوستوس است. کاربندازیم جهت کنترل بیماری‌هایی از قبیل لکه برگی سرکوسپورایی در چغندر قند، مرگ گیاهچه و پوسیدگی ریشه در گیاهان زینتی، فوزاریوم و سپتوریا در غلات و کنترل رایزوکتونیا در پنبه نیز مؤثر است.

خرید و فروش سم قارچ کش

– کاربندازیم بیشتر به صورت پودر با شکل ظاهری کریستالهای بی رنگ و بی بو معمولاً سفید و شیری رنگ و گاهی به رنگ‌های دیگر مانند صورتی و قرمز مشاهده می‌شود. البته نوع مایع کاربندازیم نیز موجود است.

– کاربندازیم قارچ‌کشی سیستمیک می‌باشد که از طریق ریشه و برگ جذب می‌شود. برای مبارزه با بسیاری از قارچ‌های آسکومایست ها و قارچ‌های بازیدیومایست ها مصرف می‌شود. همچنین برای ضدعفونی بذر قبل از کاشت بکار می‌رود.

– از سم قارچ‌کش کاربندازیم برای ضدعفونی بستر کاشت کاکتوس‌ها نیز استفاده می‌شود. برای ضدعفونی باید با ذز بالاتر از استاندارد استفاده شود. همچنین برای درمان و پیشگیری بسترهای کاشت کاکتوس نیز کاربرد دارد.

مقدار مصرف قارچکش کاربندازیم:
میزان مصرف سم قارچ‌کش کاربندازیم یک و نیم گرم در یک لیتر آب می‌باشد که باید به‌صورت کامل حل شود. البته حتماً برای میزان مصرف به بروشور یا میزان مصرف سم بر روی بسته‌بندی مراجعه کنید. در ساعات خنک صبح یا عصر و به دور از آفتاب مستقیم آفتاب بر روی گیاه اسپری شود.

carbendazim
فرمول شیمیایی سم کاربندازیم

 

علائم مسمومیت:
تهوع، سردرد، سرگیجه، اختلال در بینایی، اسهال و بی حسی می‌باشد بهتر است خارج از منزل و در هوای آزاد استفاده شود. برای احتیاط از دستکش و ماسک استفاده شود. در صورت مشاهده اعلایم مسمومیت فوراً به پزشک مراجع کنید.

پادزهر:
انواع باربیتوراتها

منبع: میهن کاکتوس
کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.

برای خرید قارچکش کاربندازیم اینجا کلیک کنید

معرفی سم قارچ کش کاربندازیم

پست‌های مرتبط

چند نکته مهم در سمپاشی

چند نکته مهم در سمپاشی

چند نکته مهم در سمپاشی گیاهان و درختان. سم پاشی...

نقش قارچ‌کش‌ها در کنترل بیماری‌های گیاهان

نقش قارچ‌کش‌ها در کنترل بیماری‌های گیاهان

نقش قارچ‌کش‌ها در کنترل بیماری‌های گیاهان : بیماری‌های گیاهی از طریق...

5 گام برای جلوگیری از قارچ زدن خاک گلدان

۵ گام برای جلوگیری از قارچ زدن خاک گلدان

۵ گام برای جلوگیری از قارچ زدن خاک گلدان :...

نظرات (4)

سلام خسته نباشین.ممنون بخاطر سایت خوبتون
من از این قارچ کش اسپری کردم رو کاکتوسام و ازشم ریختم پاشون
حالا دوتا از کاکتوسا میبینم بعداز یه هفته یه لکه های بزرگ زرد رو بدنشون ایجاد شده.البته کود ۳۶-۱۲-۱۲ هم بهشون میدم و کود مخصوص کاکتوسم همزمان .هر هفته کود میدم
گذاشتمشون پشت شیشه مات که نور زیادی میخورن
امکانش هست بخاطر قارچ کش لکه ها ایجاد شده باشن؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ

    سلام. دلیل بوجود امدن لکه استفاده بیشبود کود هست وهمچنین استفاده هم زمان کود وقارچ کش. بین کود واسپری سمها باید دو هفته فاصله باشه همچنین کود دهی هر دوهفته یک بار. احتمال داره که گیاهتون مسموم شده باشه. بهتره کود دهی وسمپاشی هر نوع سم رو قطع کنید. وبرای مدتی فقط با اب بدون املاح ابیاری کنید تا سم وکودموجود از خاک خارج بشه. لکه ها از بین نمیرن ولی گسترش هم پیدا نمیکنن. تا زمان بهبود کامل در جای نیمه سایه وخنک نگهداری کنید.

    پاسخ

با سلام.گیاه نخل ماداگاسکار رو هدیه گرفتم و از روز اول لکه های کوچک قهوه ای رنگی روی برگ‌ها بود.با مطالعه سایت شما متوجه شدم که قارچ هستن.آیا سم کاربندازیم برای درمان قارچ نخل ماداگاسکار مناسبه؟

پاسخ

    سلام. اگر مطمعن هستید که قارچ هست بله از قارچ کش کاربندازیم ومانکوزب میتونیداستفاده کنید.

    پاسخ