آموزش نگهداری و معرفی فرو لاتیس پینوس

آموزش نگهداری و معرفی فرو لاتیس پینوس

آموزش نگهداری و معرفی فرو لاتیس پینوس : فرو کاکتوس‌ها جز بزرگ‌ترین دسته از گونه‌های کاکتوس‌ها هستند. اکثر واریته های فرو کاکتوس‌ها دارای رشد کمی هستند. فرو کاکتوس‌ها به دلیل داشتن تیغ‌های رنگی و اغلب درشت دارای زیبایی بسیار زیادی هستند و به همین دلیل دارای طرفداران زیادی میان دوستداران کاکتوس می‌باشند. در این مقاله به معرفی یکی از گونه‌های زیبای خانواده فرو کاکتوس‌ها می‌پردازیم.

فرو کاکتوس لاتیس پینوس:
یکی از معروف‌ترین واریته ها در میان فروها می‌باشد. فرو لاتیس پینوس دو نوع می‌باشد، نوع تیغ قرمز و تیغ زرد. نام علمی این گونه Ferocactus latispinus  است. فرو لاتیسپینوس دارای گلهای قرمز و ارغوانی است که معمولاً بعد از پنج سالگی و در شرایط ایده آل به گل می‌نشیند.
زادگاه این کاکتوس مناطق خشک مرکزی و جنوب مکزیک می‌باشد. فرولاتیسپینوس دارای تیغ‌های مرکزی بلندی است که ممکن است تا ۱۲ سانتی متر نیز برسد. تیغ‌ها شکل قلابی دارند و به سمن پایین خمیده هستند. فصل گلدهی این کاکتوس اواخر تابستان و پاییز می‌باشد.

آمورش نگهداری:
فرو لاتیس پینوس به نور زیادی در فصل رشد نیاز دارد و در اثر نور کم تیغ‌ها بسیار ریز و بدرنگ رشد خواهند کرد. به نسبت سایر واریته های فرو کاکتوس‌ها به آبیاری بیشتری نیاز دارد. در فاصله بین دو آبیاری باید اجازه دهید خاک کامل خشک شود. در فصل خواب آبیاری را کم کنید و در محلی خشک نگهداری نمایید. دمای بین ۱۰ تا ۴۰ درجه را به خوبی تحمل می‌کند. در زمستان از یخزدگی جلوگیری کنید.
خاک مناسب برای این کاکتوس مانند سایر کاکتوس‌ها ترکیب ماسه ۷۰ درصد، ۲۰ درصد پیت ماس و ده درصد ورمی یا کود گاوی کهنه می‌باشد.

آفت و بیماری‌ها:
فرو لاتیس پینوس به بیماری‌های قارچی حساس می‌باشد پس باید محل نگهداری آن خشک باشد. سایر آفت‌ها مانند شپشک ها و کنه‌ها نیز در این گونه مشاهده می‌شود. به محض مشاهده این آفت از سموم حشره‌کش استفاده کنید.

منبع: میهن کاکتوس

آموزش نگهداری و معرفی فرو لاتیس پینوس

پست‌های مرتبط

معرفی و نگهداری کاکتوس کوپیاپوا سینرا

معرفی و نگهداری کاکتوس کوپیاپوا سینرا

معرفی و نگهداری کاکتوس کوپیاپوا سینرا: کاکتوس کوپیاپوا سینرا  با نام...

معرفی کاکتوس Myrtillocactus schenckii

معرفی کاکتوس Myrtillocactus schenckii

معرفی کاکتوس Myrtillocactus schenckii : hamid-ma99کاکتوس Myrtillocactus schenckii، از خانواده...

آموزش نگهداری کاکتوس آزتکیوم ریتری

آموزش نگهداری کاکتوس آزتکیوم ریتری

آموزش نگهداری کاکتوس آزتکیوم ریتری : کاکتوس آزتکیوم ریتری با...

نظرات (2)

سلام. فصل رشد این گیاه کی هست و همچنین فصل خواب؟ بعد روزی چند ساعت نور خورشید دریافت کنه؟

[پاسخ]

کارشناس میهن کاکتوس پاسخ در تاريخ مرداد 10ام, 1397 08:46:

سلام. ازاوایل بهار تا اواخر مهر ماه زمان رشد، وپاییز وزمستان زمان استراحت این گیاه هست.حداقل روزی باید چهار الی پنج ساعت نور کافی دریافت کنه.

[پاسخ]

پاسخ