شایعه افزایش رشد کاکتوس‌ها با نور مصنوعی

شایعه افزایش رشد کاکتوس‌ها با نور مصنوعی

شایعه افزایش رشد کاکتوس‌ها با نور مصنوعی : جدیداً عده‌ای سودجو بخصوص در شبکه‌های اجتماعی به فروش لامپ‌های مخصوص گیاهان می‌پردازند و شایعه‌ای در میان دوستان به خصوص افراد تازه کار به وجود آمده است مبنی بر اینکه این لامپ‌ها باعث افزایش رشد گیاهان و بخصوص جوانه‌های کاکتوس می‌شود. دوستان عزیز به هیچ وجه فریب این افراد را نخورید زیرا هیچ نوری بهتر از نور آفتاب نیست. نور مصنوعی تنها زمانی استفاده می‌شود که به نور آفتاب دسترسی نباشد و برای این کار از لامپ‌های کاملاً تخصصی و مخصوص استفاده می‌شود. اکثر لامپ‌هایی که در کانال‌های تلگرامی به فروش می‌رسد چیزی جز چند لامپ رنگی معمولی نیست. 

معایب نور مصنوعی برای کاکتوس‌ها:
کاکتوس‌ها برای رشد به نور زیادی احتیاج دارند و اگر نور به اندازه کافی دریافت نکنند به صورت باریک و به اصطلاح علفی رشد خواهند کرد. زمانی که ما از نور مصنوعی به مدت طولانی برای گیاهان استفاده می‌کنیم به دلیل متغیر بودن طیف نور این لامپ‌ها با نور خورشید نوعی اعتیاد نوری در گیاه به وجود می‌آید که گیاه دیگر قادر به جذب نور آفتاب نخواهد بود. و در صورتی که گیاه را به نور خورشید منتقل کنید آسیب خواهد دید.

 

کاکتوس‌هایی که با نور آفتاب پرورش داده می‌شوند دارای رنگ و تیغ‌های زیباتری خواهند بود و همچنین عمر بیشتری خواهند داشت. عمر کاکتوس‌هایی که به مدت طولانی با نور مصنوعی پرورش داده می‌شوند بسیار کوتاه است و درصورتی‌که از این گیاهان خرید کنید و به نور آفتاب منتقل کنید خیلی زود از بین خواهد رفت.

پس دوستان قبل از هر تحقیقی کامل مطالعه کنید و فریب افراد سود جویی که برای فروش بیشتر اقدام به تبلیغات می‌کنند را نخورید. نور خورشید زندگی را در کره زمین میسر کرده است و تنها زمانی که به نور آفتاب دسترسی ندارید از لامپ‌های مصنوعی استفاده کنید. لامپ‌ها را از مراکز معتبر و با آگاهی خرید کنید. لامپ‌هایی که دوستان در منزل درست می‌کنند و با قیمت‌های بالا به فروش می‌رسانند به درد پرورش کاکتوس نمی‌خورد.

منبع: میهن کاکتوس

مقالات مشابه

محصولات پیشنهادی

guest
25 دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
مشاهده همه پیام‌ها