بهترین گیاهان برای کاهش آلودگی هوا در خانه

بهترین گیاهان برای کاهش آلودگی هوا در خانه

بهترین گیاهان برای کاهش آلودگی هوا در خانه : این روزها کمتر کسی است که با آلودگی هوا و تغییرات محیط زیست درگیر نباشد. بیرون از منزل و در خیابان‌های شهر شاید کار زیادی نتوان برای آلودگی انجام داد ولی حداقل در داخل محیط خانه اگر بتوانیم شرایطی فراهم کرد که هوای سالمی داشته باشیم می‌تواند به سلامت ما کمک کند. گروه میهن کاکتوس تنها یک فروشنده نیست و در حال انجام پروژه‌هایی با کمک اداره محیط زیست برای نجات گیاهان و همچنین آزمایش بر روی گیاهان مختلف می‌باشد که نتایج تمام این تحقیقات به مرور برای مطالعه شما عزیزان به لیست مقالات سایت اضافه خواهد شد. بعضی از گیاهان در خانه علاوه بر زیبایی می‌توانند در کاهش آلودگی خانه نیز کمک کننده باشند، همچنین در آسایش بخش کردن خانه نیز می‌توانند مؤثر باشند.  در این مقاله ما به هفت گیاه خانگی زیبا که در افزایش اکسیژن خانه نیز می‌توانند مؤثر باشند می‌پردازیم.

آلوئه ورا:
ژل موجود در آلوئه ورا یکی از بهترین مواد بهداشتی و سلامتی می‌باشد. علاوه بر اینکه در سلامت پوست می‌تواند مفید باشد، این گیاه می‌تواند میزان کیفیت هوا را نیز تشخیص دهد. این گیاه می‌تواند مواد شیمیایی هوا را فیلتر کند و همچنین زمانی که هوا داخل اتاق آلوده شده است می‌تواند با دانه‌های خاکستری روی برگ‌های گیاه این موضوع را نشان دهد.

بهترین گیاهان برای کاهش آلودگی هوا در خانه

گل فیکوس:
انواع واریته های گیاه فیکوس خیلی برای تمیز کردن هوا مناسب است و همچنین رشد و نگهداری آسانی دارد. برتری این گیاه نگهداری آسان و فیلتر کردن از سموم هوا می‌باشد.

گل فیکوس

اسپاتی فیلوم:
گیاه فوق‌العاده زیبای اسپاتی فیلوم بسیار نگهداری راحتی دارد و می‌تواند هوا را تمیز کند، این گیاه در هوای سرد و سایه نیز مقاوم است و می‌تواند سطح سموم هوا را کاهش دهد.

اسپاتی فیلوم

گیاه سانسوریا:
این گیاه نور و آب زیادی احتیاج ندارد و به راحتی می‌توان در گوشه‌ای از خانه آن را نگه داشت. این گیاه کربن دی‌اکسید را جذب کرده و اکسیژن تولید می‌کند ولی بر خلاف بقیه گیاهان این کار را در شب انجام می‌دهد. به همین دلیل این گیاه برای اتاق خواب نیز بسیار مناسب است.

گل سانسوریا

گیاه بامبو:
قدرت پاک کنندگی هوای بامبو نیز در لیست بهترین گیاهان پاک کننده هوای ناسا وجود دارد. این گیاه به صورت خاص می‌تواند بنزن را از هوا پاک کند. این گیاه به آبیاری خوب نیاز دارد.

گیاه بامبو

گل فیلودندرون:
فیلودندرون به شکل قلب یکی از محبوب‌ترین گیاهان خانگی است، به دلیل رشد و نگهداری آسان این گیاه. این گیاه هم در تمیز کردن هوا بسیار خوب عمل کرده و نگه داری آسانی دارد.

فیلودندرون

کاکتوس:
مقالات زیادی در مورد جذب امواج مخرب در محیط توسط کاکتوس‌ها وجود دارد که هنوز به طور علمی به اثبات نرسیده ولی درهرصورت وجود کاکتوس‌ها در اطراف می‌تواند باعث کاهش آلودگی و ایجاد نشاط در اطراف ما بشود.

منبع: میهن کاکتوس

بهترین گیاهان برای کاهش آلودگی هوا در خانه

‫14 نظر ارسال شده در “بهترین گیاهان برای کاهش آلودگی هوا در خانه

 1. بهارجان :

  http://uupload.ir/files/pef0_1595737891171762870984.jpg
  http://uupload.ir/files/4bki_15957379356911317841570.jpg
  باسلام خدمت کارشناس محترم سایت
  این برگ چای منه خاک مناسب آبیاری مناسب البته گذاشتمش کنار پنجره شمالی و نور غیرمستقیم بهش میتابه هرروز صبح همراه بقیه گلام غبارپاشیشون میکنم و الآنم که دستگاه بخورم کنارش روشنه،تا الآنم دوبار بهش کود سه بیست دادم خوب برگ درمیاره ولی هرچی برگ درمیاره حتی کامل باز نشده قهوه ای میشه
  دوست گرامی بهتر نیست قلمه بزنمش چون خیلی ساقش بلنده
  ممنون میشم راهنماییم کنید چیکار کنم خیلی بی طراوت شده و حتی بوی مطبوعشم از بین رفته

  • کارشناس 2 :

   سلام، گیاهتون کمبود نور داره وباریک وعلفی رشد کرده نباید روی برگهای این گیاه مه پاشی بشه در غیر این صورت قارچ گرفته واز بین میره. روی برگها اصلا اب نریزید، میتونید قلمه بزنید. کوددهی رو ماهی یک بار انجام بدید.

 2. mka.1368 :

  http://uupload.ir/files/s4u9_1595052492579864110955.jpg
  http://uupload.ir/files/3gih_1595052513701754684812.jpg
  با سلام و عرض خسته نباشید خدمت کارشناس محترم
  من یک هفته ای هست این قلمه هارو در خاک خوب کاشتم و تقریبا هرروز با آب پاشی سطح خاک رو مرطوب میکنم و بعد یک هفته انتقالش دادم به یه جای نسبتا پر نور دوتا سوال از خدمتتون دارم
  ۱.چرا بالای بعضی از قلمه ها زرد شده یعنی آبیاریش مشکل داره
  ۲.میتونم از هفته بعد از کود مخصوص سانسوریا براش استفاده کنم واسه اینکه زودتر ریشه بزنه
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • کارشناس 2 :

   سلام، ممنون، قلمه هایی که زرد شدند از خاک دربیارید از بین رفتن وجوانه نمیزنند،کوددهی روزمانی که جوانه زدن انجام بدید الان ریشه نداردن وکوددهی فایده ای نخواهد داشت چون ریشه ندارند که کود رو جذب کنند.

 3. mka.1368 :

  http://uupload.ir/files/tosd_15944837519291014608801.jpg
  سلام،چندتا سوال از خدمتتون داشتم من چند تا ساکولنت داشتم امروز همرو کاشتم تو خاک کاکتوس البته همرو با هم و روش چند تا سنگ گذاشتم برای زیبایی
  ۱.چون همشون از یه خانواده آن مشکلی براشون از لحاظ آبیاری و کوددهی پیش نمیاد؟
  ۲.اون سنگایی که روشه مشکلی پیش نمیاره؟
  ۳.کودهی رو ماه دیگه انجام بدم
  یه دنیا ممنون بابت راهنمایی های همیشگیتون

  • کارشناس 2 :

   سلام، ممنون، ابیاری رو باید بادقت بیشتری انجام بدید چون گلدون بزرگ هست اب بیشتری میگیره ،خاک هر زمان تا عمق خشک شد ابیاری رو انجام بدید وکوددهی رو یک ماه بعد از کاشت شروع کنید.یک هفته بعد از کاشت به محیط پرنور وفیلتر شده انتقال بدید.

 4. mka.1368 :

  http://uupload.ir/files/9ub_15942864402201043912992.jpg
  http://uupload.ir/files/tz0d_15942864989442046039340.jpg
  http://uupload.ir/files/9hdc_15942865127051915157365.jpg
  سلام ممنون بابت پاسخدهی به سوالاتم انقدر سایت محشری دارید که توفیق اجباری برام شد تا درمورد بقیه گل هامم ازتون راهنمایی بگیرم ببخشید اگه سوالاتم زیاده
  ۱٫به انتهای همه قلمه ها کمی پودر قارچ کش زدم گذاشتم تا پینه بلنده مشکلی پیش نمیاد؟
  ۲.میتونم محلول قارچ کش که درست کردم رو همه گل هام بپاشم؟
  خونه ما جنوبیه گل هام نور خوب و فیلتر شده ای در طول روز دریافت میکنن،هرروز غبارپاشیشون میکنم و خاک خوبی هم دارن ، دیروز برای اولین بار به همشون کمی کود سه بیست حل شده دادم، ولی گل نعناییم رو سه هفته پیش کاشتمش تو یه گلدون بزرگتر خیلی از بین رفت
  فردوسم برگاش لول شده و برگ چایمم احساس میکنم داره زرد و کمرنگ میشه راهنماییم کنید خیلی ناراحتشونم

  • کارشناس میهن کاکتوس :

   سلام، ممنون از توجه شما،مشکلی بوجود نمیاد،میتونید هر شش ماه یک بار گیاهان رو با محلول قارچ کش ابیاری وسمپاشی کنید تا از بیماری قارچی پیشگیری کنید، ولی چون بتازگی کوددهی کردید ابیاری وسمپاشی با محلول قارچ کش رو دو هفته بعد از کوددهی انجام بدید، لول شدن برگهای گیاه فردوس از گرمای زیاد وکمبود رطوبت محیط میتونه باشه دما رو بررسی وکاهش بدید ورطوبت محیط رو افزایش بدید،گیاه عطر چای نگهداریش مثل گیاه شمعدانی هست وبه نور زیاد نیاز داره زرد شدن برگها نشانه ابیاری بیش از اندازه ویا خاک نامناسب هست این دو مورد رو بررسی وایدال کنید،برای گیاه پلکترانتوس یا گیاه نعنایی بعد از تعویض گلدان حتما بمدت یک الی دو هفته گیاه رو در محیط خنک ونیمه سایه نگهداری کنید ،بعد از یک هفته به محیط پرنور انتقال بدید رطوبت محیط رو افزایش بدید وابیاری رو زمانی که سطح خاک یک بند انگشت خشک شد انجام بدید.

 5. mka.1368 :

  باسلام ممنون از سایت خوبتون من بالاخره سانس هامو بردم گلفروشی برام کاشت گذاشتم به توصیه شما تو سایه بمونه و یه لیوانم بهش آب دادم،
  چندتا سوال از خدمتتون دارم
  ۱.گلفروش یه قارچ کش و یه کود مخصوص سانسوریا بهم داد که عکسش رو براتون فرستادم محبت میکنید بگید چطور استفادشون کنم
  ۲.بعضی برگاشو قلمه زدم از این قارچ کش بزنم به ته قلمه هام؟بعد بکارم تو خاک ؟

  http://uupload.ir/files/jlli_159421820568643154415.jpg
  http://uupload.ir/files/arxt_15942182238851535818112.jpg
  http://uupload.ir/files/t8a4_1594218244320671553424.jpg
  ببخشید عکسامو اشتباه فرستادم
  آخرین عکس برگ بیدی و پیتوسمه که خیلی کم جون و کم رنگن چیکارشون کنم

  • کارشناس 2 :

   سلام، ممنون از شما،کوددهی یک ماه بعد از کشت گیاه، میتونید گیاه رو یک بار با محلول قارچ کش ابیاری کنید،قلمه ها رو هم به همین صورت بعد ازکاشت با محلول قارچ کش ابیاری کنید،در مورد پتوس وبرگ بیدی شرایط نگهداری رو هم بفرمایید تا بهتر راهنماییتون کنیم.

  • مريم :

   گیاه رو حدود ٣ هفتس خریدم، در فاصله حدود ١.۵ متری پنجره جنوبیه که بالکن جلوشه، هفته ای ٢ بار بهش اب دادم، خاک رو هم عوض نکردم کودم بهش ندادم

   • کارشناس میهن کاکتوس :

    گیاه رو در محیط خنک ونیمه سایه نگهداری کنیدو رطوبت محیط رو افزایش بدید میتونید برای تامین رطوبت محیط گیاه رو چند روزی کاور کنید بعد از چند رو اگر بهبود نیافت ریشه های گیاه رو از نظر وجود افت یا پوسیدگی بررسی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *