آموزش نگهداری از گیاه فیلودندرون

آموزش نگهداری از گیاه فیلودندرون

آموزش نگهداری از گیاه فیلودندرون : گیاه فیلودندرون گیاه محبوب و زیبایی هست که می‌توان در خانه به راحتی آن آر پرورش داد ارتفاعان در خانه به ۹۰ سانتی متر می‌رسد. این گیاه در حدود ۴۰۰ گونه دارد. از جمله گونه‌های فیلودندرون می‌توان به برگ انجیری و اسکاندیس اشاره کرد. نام علمی فیلودندرون Philodendron spp می‌باشد. این گیاه بسیار مناسب برای نگهداری در منزل به عنوان تصویه کننده هوا می‌باشد.

شرایط نگهداری گیاه فیلودندرون:
نگهداری از این گیاه ساده می‌باشد و به راحتی می‌توان در محیط خانه آن را پروش داد. بهترین مکان برای نگهداری فیلودندرون مکان‌های پر نور منزل می‌باشد.

خاک:
برای این گیاه می‌توان از خاک با ترکیب خاک برگ و خاک باغچه با زهکشی مناسب استفاده کرد. یا می‌توان از ترکیب خاک باغچه با پیت ماس یا کوکوپیت استفاده کرد. حتماً کف گلدان دارای سوراخ‌هایی برای عبور آب اضافی باشد.

نور:
به نور متوسط نیاز دارد. اگر فاصله میان برگ و ساقه در نوع گونه بیشتر از حالت طبیعی شد نور دریافتی گیاه شما کم است. گلدان گیاه را هر چند وقت یکبار بچرخانید تا نور کافی دریافت کند. برخی از گونه‌های گیاه فیلودندرون نسبت به سایه مقاوم هستند.

دما:
گیاه فیلودندرون برای رشد به دمایی در حدود ۱۵ تا ۳۰ درجه سانتی‌گراد نیاز دارد. این گیاه را از سرمازدگی باید محافظت کرد.

آموزش نگهداری از گیاه فیلودندرون

آبیاری:
زمانی که خاک سطحی خشک شد آبیاری باید انجام شود. آبیاری بیش از حد می‌تواند باعث پوسیدگی ریشه و از بین رفتن گیاه شود. برگ‌های پژمرده می‌تواند نشان‌دهنده کمبود آبیاری یا آبیاری بیش‌ازحد باشد. اگر برگ گیاه قهوه شد و افتاد نشان‌دهنده کمبود آبیاری است.

رطوبت:
زادگاه اصلی این این گیاه مناطق استوایی با رطوبت بالا می‌باشد پس رطوبت نسبی هوا برایان ضروری می‌باشد.

کوددهی:
در زمان رشد گیاه می‌توان از کودهای آهن و NPK مانند سه بیست استفاده کرد. هر ماه یک مرتبه آبیاری برای این گیاه کافی می‌باشد. برای خرید کود مخصوص این گیاه اینجا کلیک کنید.

آفت و بیماری‌ها: بیماری‌های قارچی در اثر آبیاری و رطوبت بالا می‌تواند این گیاه را دچار پوسیدگی کند. همچنین شته‌ها و شپشک آرد آلود نیز از افت‌های اصلی این گیاه محسوب می‌شود. برای از بین بردن حشرات می‌توان از سموم حشره کش مانند دیازینون استفاده کرد.

آموزش نگهداری از گیاه فیلودندرون

از گونه‌های رایج  این گیاه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
فیلودندرون برگ‌انجیری LACY TREE PHILODENDRON – فیلودندرون اسکاندیس HEARTLEAF PHILODENDRON – فیلودندرون برگ قرمز RED-LEAF PHILODENDRON – فیلودندرون گوش گرگی PHILODENDRON CONGO PLANT – فیلودندرون ایمپریال PHILODENDRON IMPERIAL RED – فیلودندرون سلوم PHILODENDRON SELLOUM – فیلودندرون زانادو PHILODENDRON XANADU PLANT

منبع: میهن کاکتوس

آموزش نگهداری از گیاه فیلودندرون

 

پست‌های مرتبط

انواع گل شمعدانی با تصویر

انواع گل شمعدانی با تصویر

انواع گل شمعدانی با تصویر: با توجه به نوع برگ،...

راهنمای خرید گل ارکیده

راهنمای خرید گل ارکیده

راهنمای خرید گل ارکیده : گل ارکیده گیاه حساسی می‌باشد...

روش کاشت و تکثیر گل شمعدانی

روش کاشت و تکثیر گل شمعدانی

روش کاشت و تکثیر گل شمعدانی : گل شمعدانی گل...