تصاویر گونه‌های مختلف آستریاس و آستروفیتوم

تصاویر گونه‌های مختلف آستریاس و آستروفیتوم

تصاویر گونه‌های مختلف آستریاس و آستروفیتوم: آستروفیتوم ها بخصوص گونه آستریاس دارای طرفداران زیادی به‌ویژه در ایران هستند. انواع گونه‌های آن در ایران تولید و نگهداری می‌شود. در این مقاله عکس تعدادی از گونه‌های زیبای آستروفیتوم ها و آستریاس ها را برای لذت بردن شما منتشر می‌کنیم. برای خرید بذر آستریاس و آستروفیتوم اینجا کلیک کنید.

برای بزرگنمایی و وضوح تصاویر بر روی عکس‌ها کلیک کنید.

 

خصوصیات گیاه‌شناسی آستریاس ها:
این نوع کاکتوس اغلب به شکل گرد و بدون خار بوده ولی در گونه‌های ناخالص و هیبرید آستریاس بعضی مواقع خار هم دیده می‌شود. که ارتفاع آن به ۲٫۵ تا ۶ سانتیمتر و قطر آن به ۵ تا ۱۵ سانتیمتر می‌رسد. روی سطح آن حدود ۷ تا ۱۰ تقسیم بندی دیسکی شکل که به آن شیار گفته می‌شود، وجود دارد. در مرکز هر شیار نیز آرئول های پشمی وجود دارد. رنگ آنها به رنگ سبز مایل به قهوه‌ای است که ممکن است با خارهایی پوشیده از فلس‌ها یا تریکوم های سفید پوشیده شود. گل‌های این گونه به رنگ زرد با پایه‌ای قرمز هستند که بخش‌های بیرونی بسیار پشمی یا با کرک‌های ریز می‌باشند.
برخی از گونه‌های معروف آستریاس ها: آستریاس میراکل که به شکل ستاره‌ای دیده می‌شود آستریاس سوپرکاباتو که بیشتر به رنگ سفیده مشاهده می‌شود. آستریاس وی تایپ که دارای نقش‌های شبیه وی انگلیسی بر روی بده است. کیکو آستریاس و  سایر گونه‌ها.

نگهداری آستریاس ها:
نور زیاد و خاک با زهکشی مناسب احتیاج دارد. آبیاری باید منظم باشد و در فاصله دو آبیاری اجازه دهید خاک کاملاً خشک شود. در فصل رشد که اغلب بهار و تابستان می‌باشد می‌توان از کودهای ازت پایین برای رشد آستریاس استفاده نمود.

تکثیر:
آستریاس ها مانند سایر آستروفیتوم ها از طریق بذر تکثیر می‌شوند.

منبع: میهن کاکتوس
منبع تصاویر: اینترنت

کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.

تصاویر گونه‌های مختلف آستریاس و آستروفیتوم

پست‌های مرتبط

حرارت دهی خاک خوب یا بد؟

حرارت دهی خاک خوب یا بد؟

حرارت دهی خاک خوب یا بد؟ در این مقاله قصد...

آیا اختلاف دمایی برای کاکتوس‌ها مضر است؟

آیا اختلاف دمایی برای کاکتوس‌ها مضر است؟

بسیاری بر این باورند که اختلاف دمایی برای کاکتوس‌ها مضر...

اصطلاح پیوندک در پرورش کاکتوس

اصطلاح پیوندک در پرورش کاکتوس

اصطلاح پیوندک در پرورش کاکتوس: بسیار پیش می‌آید که در...