پیوند پایه بر روی پایه‌ای دیگر!

پیوند پایه بر روی پایه‌ای دیگر!

پیوند پایه بر روی پایه‌ای دیگر!: امروزه احتیاج به پایه‌های پیوند همچون میرتلو، پایه نقره‌ای و تریکو  و … برای پیوند دادن بسیار وجود دارد. پایه‌های پیوند را عموماً به دو صورت بذری و قلمه‌ای تکثیر می‌کنند که چون کشت از طریق بذر بسیار راحت‌تر است بیشتر رایج شده است.

وقتی ما اقدام به کاشت بذر پایه‌های پیوند می‌کنیم چیزی در حدود دو سال طول خواهد کشید تا این پایه‌ها به ارتفاع مناسب برای پیوند دادن برسند و در اوایل هم قطر چندانی ندارند و به راحتی زیر پیوند خم می‌شوند. حال می‌خواهیم روشی را به شما یاد دهیم تا بتوانید پایه‌های پیوند را به راحتی در مدت بسیار کوتاهی تولید کنید در این روش شما به پایه پرسیکا و بذر انواع کاکتوس‌های پایه نیاز دارید (برای خرید بذر پایه اینجا کلیک کنید)  به این صورت که پس از کاشت بذر انواع پایه اقدام به پیوند دادنان ها بر روی پایه پرسیکا می‌کنید و پس از گرفتن پیوند و رشد پیوندک شاهد رشد بسیار سریع و قطور شدن پایه‌های پیوند شده هستید.

پیوند دادن بذر انواع پایه کاکتوس بر روی پرسیکا علاوه بر این که باعث صرفه جویی در زمان به خاطر رشد سریع پایه‌ها می‌شود پایه‌های قطوری را نیز تولید می‌کند که برای پیوند دادن بسیار بهتر از پایه‌های رشد کرده بر روی خاک هستند. و از طرفی چون بذرها را هم به صورت معمولی و هم به صورت معکوس پیوند می‌دهید مقدار  تولید  پایه بیشتری نسبت به تولید بر  روی خاک خواهید داشت.

پس از بزرگ شدن پایه‌ها بر روی پرسیکا به دو روش می‌توان عمل کرد اول این که پایه‌ها را قلمه کرد و بر روی خاک ریشه دار نمود و سپس اقدام به پیوند دادن کرد و دوم ابتدا بر روی پایه‌ها پیوند داد سپس آن ها را از روی پرسیکا جدا کرد.

نکته: دقت کنید هنگام جداسازی پایه‌ها بر روی پرسیکا ان ها را به طور کامل از روی پرسیکا جدا نکنید و بهتر است اندکی از پایه بر روی پرسیکا باقی بماند تا در آینده هم تولید تن جوش کند.

پایه کاکتوس

پیوند پایه بر روی پایه‌ای دیگر!

پیوند پایه بر روی پایه‌ای دیگر!

پیوند پایه بر روی پایه‌ای دیگر!

پیوند پایه بر روی پایه‌ای دیگر!

نویسنده: hamid-ma99
منبع: میهن کاکتوس

منبع عکس ها: آقای حسن حسن پور – آی دی اینستاگرام: hasanhasanpoor_cactus

پیوند پایه بر روی پایه‌ای دیگر!

خرید بذر کاکتوس

پست‌های مرتبط

آموزش برداشت بذر کاکتوس

آموزش برداشت بذر کاکتوس

آموزش برداشت بذر کاکتوس : آیا می‌توانید از کاکتوس‌هایتان بذر...

پاسخ به سؤالات مهم کاکتوسی بخش دوم

پاسخ به سؤالات مهم کاکتوسی (بخش دوم)

پاسخ به سؤالات مهم کاکتوسی بخش دوم : در ادامه...

آموزش نگهداری سانسوریا رنگی

آموزش نگهداری سانسوریا رنگی

آموزش نگهداری سانسوریا رنگی : این روزها در بازار ایران...

نظرات (2)

با عرض سلام و خسته نباشید.ببخشید اگه پیوندک رو روی پایه ای که روی پرسکیا هست بزنیم رشدش بیشتره یا پایه
رو ریشه دار کنیم بعد پیوندک رو روش بزنیم؟؟؟

[پاسخ]

کارشناس میهن کاکتوس پاسخ در تاريخ اسفند 25ام, 1397 23:44:

سلام، منظورتون پیوند طبقه ای اگر هست، بهتر هست روی پایه ای که داخل گلدان هست وریشه فابریک داره پیوند بزنید رشد پیوندک در پیوند طبقه ای ایدال نخواهد بود، وفشار زیادی برای پرسیکا وارد میشه.

[پاسخ]

پاسخ