معرفی کاکتوس مامیلاریا هررا

معرفی کاکتوس مامیلاریا هررا
معرفی کاکتوس مامیلاریا هررا: مامیلاریا هررا نیز همانند اکثر گونه‌های دیگر در مکزیک کشف شده است. این گیاه عمدتاً در مکانهای باز در بین علفزارها و سنگ‌های آهکی رشد می کندو عمدتاً در ارتباط با گونه‌هایی چون فرو کاکتوس‌ها، اچینو گروزنی و تلو می‌باشد. این گیاه زیبا و عجیب و غریب اولین بار توسط وردرمن در سال ۱۹۳۱ توصیف شده بود و در سال ۲۰۰۷میلادی در مکزیکو در ارتفاعات ۱۳۰۰تا ۱۸۰۰ متر از سطح دریا کشف شد.

سایر اسامی: چیلیتا هررا-اسکوباریا ریوپسیس هررا-نئومامیلایا هررا می‌باشد.
این کاکتوس ریبا و کوچک معمولاً شبیه به یک توپ گلف می‌باشد و گاهی به صورت انفرادی و گاهی به صورت بچه زایی از کنار خود به زندگی خود ادامه می‌دهد. در رشد این گونه ۲تا ۳ سانتی متر ارتفاع دارد ولی در کشت گلخانه‌ای می‌توان تا ۸ سانتی متر این ارتفاع را افزایش داد.

هررا یک گونه استوانه‌ای شکل است که به شد با تیغ‌هایش بسته بندی شده است و این نیز یک زیبایی خاصی به این گونه بخشیده است. خارهایی به طول ۱تا ۵ سانتی متر و بیش از صدها خار به طور نامنظم و در هم تنیده  با رنگ سفید درخشان در روی گیاه وجود دارد و این‌گونه نیز فاقد خار مرکزی است.

گل‌های نازک و بزرگ و جذابی به رنگ صورتی با قرمز به طول ۲ تا ۲٫۵ سانتی متر می‌باشد، گلدهی در طول روز اتفاق می افتد.
گلدهی این گونه در اروپا معمولاً در ماه‌های آوریل تا می هست زمانی که گیاه ۵تا ۷ ساله می‌شود یعنی زمانی که گیاه قطر ۳ سانتی می‌گرد اتفاق می افتد. کپسول‌های کوچک مایل به سفید رنگی دارد که درونش بذرهای قهوه‌ای مایل به سیاه رنگ وجود دارد.
این گیاه زیبا به راحتی قابل کشت شدن و در شرایط خوب با تهویه مناسب رشد خوبی خواهد داشت. به آبیاری بیش از حد حساس می‌باشد و به آبیاری منظم به اندازه و خاک غنی نیازمنداست.
لازم به ذکر است که در خاک گلدان این گونه نباید از زغال و … استفاده شود و آهک هیچ گاه به خاک گلدان اضافه نشود. به نور کافی خورشید نیاز دارد و استراحت کافی در زمستان برای گلدهی نیاز است.
شکل بذر مامیلاریا هررا
نویسنده و مترجم: شرکت فا کاکتوس (میر یحیوی)
کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می‌باشد.

معرفی کاکتوس مامیلاریا هررا

پست‌های مرتبط

منظور از کاکتوس فیلددار چیست؟

منظور از کاکتوس فیلددار چیست؟

این مقاله قبلا نیز در سایت میهن کاکتوس قرار داده...

آموزش نگهداری از کاکتوس اپیتلانتا

آموزش نگهداری از کاکتوس اپیتلانتا

آموزش نگهداری از کاکتوس اپیتلانتا : کاکتوس اپیتلانتا با نام علمی ...

معرفی کاکتوس کوریفانتا

معرفی کاکتوس کوریفانتا

معرفی کاکتوس کوریفانتا : کوریفانتا ها جز کاکتوس‌های تیغ و...

نظرات (2)

سلام روز بخیر
بابت مقالات خوبتون خیلی خیلی ممنون.
میخواستم بدونم شما بذر مامیلاریا هررا رو میتونید موجود کنید ؟

[پاسخ]

میهن کاکتوس پاسخ در تاريخ تیر 19ام, 1398 17:07:

سلام بله انشالا در آینده شارژ میشه

[پاسخ]

پاسخ