معرفی کاکتوس مامیلاریا هررا

معرفی کاکتوس مامیلاریا هررا
معرفی کاکتوس مامیلاریا هررا: مامیلاریا هررا نیز همانند اکثر گونه‌های دیگر در مکزیک کشف شده است. این گیاه عمدتاً در مکانهای باز در بین علفزارها و سنگ‌های آهکی رشد می کندو عمدتاً در ارتباط با گونه‌هایی چون فرو کاکتوس‌ها، اچینو گروزنی و تلو می‌باشد. این گیاه زیبا و عجیب و غریب اولین بار توسط وردرمن در سال ۱۹۳۱ توصیف شده بود و در سال ۲۰۰۷میلادی در مکزیکو در ارتفاعات ۱۳۰۰تا ۱۸۰۰ متر از سطح دریا کشف شد.

سایر اسامی: چیلیتا هررا-اسکوباریا ریوپسیس هررا-نئومامیلایا هررا می‌باشد.
این کاکتوس ریبا و کوچک معمولاً شبیه به یک توپ گلف می‌باشد و گاهی به صورت انفرادی و گاهی به صورت بچه زایی از کنار خود به زندگی خود ادامه می‌دهد. در رشد این گونه ۲تا ۳ سانتی متر ارتفاع دارد ولی در کشت گلخانه‌ای می‌توان تا ۸ سانتی متر این ارتفاع را افزایش داد.

هررا یک گونه استوانه‌ای شکل است که به شد با تیغ‌هایش بسته بندی شده است و این نیز یک زیبایی خاصی به این گونه بخشیده است. خارهایی به طول ۱تا ۵ سانتی متر و بیش از صدها خار به طور نامنظم و در هم تنیده  با رنگ سفید درخشان در روی گیاه وجود دارد و این‌گونه نیز فاقد خار مرکزی است.

گل‌های نازک و بزرگ و جذابی به رنگ صورتی با قرمز به طول ۲ تا ۲.۵ سانتی متر می‌باشد، گلدهی در طول روز اتفاق می افتد.
گلدهی این گونه در اروپا معمولاً در ماه‌های آوریل تا می هست زمانی که گیاه ۵تا ۷ ساله می‌شود یعنی زمانی که گیاه قطر ۳ سانتی می‌گرد اتفاق می افتد. کپسول‌های کوچک مایل به سفید رنگی دارد که درونش بذرهای قهوه‌ای مایل به سیاه رنگ وجود دارد.
این گیاه زیبا به راحتی قابل کشت شدن و در شرایط خوب با تهویه مناسب رشد خوبی خواهد داشت. به آبیاری بیش از حد حساس می‌باشد و به آبیاری منظم به اندازه و خاک غنی نیازمنداست.
لازم به ذکر است که در خاک گلدان این گونه نباید از زغال و … استفاده شود و آهک هیچ گاه به خاک گلدان اضافه نشود. به نور کافی خورشید نیاز دارد و استراحت کافی در زمستان برای گلدهی نیاز است.
شکل بذر مامیلاریا هررا
نویسنده و مترجم: شرکت فا کاکتوس (میر یحیوی)
کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می‌باشد.

معرفی کاکتوس مامیلاریا هررا

2 دیدگاه برای “معرفی کاکتوس مامیلاریا هررا

  1. mhrezamohammadi گفته:

    سلام روز بخیر
    بابت مقالات خوبتون خیلی خیلی ممنون.
    میخواستم بدونم شما بذر مامیلاریا هررا رو میتونید موجود کنید ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *