معرفی کاکتوس تریکوسرئوس پاچانویی

معرفی کاکتوس تریکوسرئوس پاچانویی

معرفی کاکتوس تریکوسرئوس پاچانویی: کاکتوس تریکوسرئوس پاچانویی از خانواده cactaceae و نام علمی (Trichocereus pachanoi) می‌باشد که به اسم سن پدرو شناخته می‌شود. علت نام‌گذاری این کاکتوس به پاس خدمات دکتر پاچانویِ اکوادوری (Abelardo pachano) که کمک زیادی به دکتر روس (N.Rose) در راستای شناخت گیاهان آمریکای جنوبی کرد به این نام خوانده می‌شود. زیستگاه اصلی این کاکتوس کشور بولیوی، شیلی و شمال آرژانتین می‌باشد. این کاکتوس حاوی ماده مخدر می‌باشد.

 

شکل ظاهری: این کاکتوس با پیکری استوانه‌ای در طیف رنگی سبز شفاف دیده می‌شوند که بسیار مقاوم و سریع رشد هستند و تحت شرایط مناسب هر سال حدود ۳۰ سانتی متر رشد می‌کنند که به ارتفاع ۹ متر و گستردگی ۲ متر نیز می‌رسند. تریکوسرئوس پاچانویی داری هشت پره در اطراف خود است که یکی از پایه‌های معمول و بسیار مناسب برای پیوند زدن انواع کاکتوس به شمار می‌آیند. آرئول های (محل رویش تیغ‌ها گل‌ها را آرئول می‌نامند) منظم، کوچک و با فاصله از هم و دارای خارهای کوتاه ضخیم و آشکار بوده در بخش بالایی تیره‌تر هستند و در برخی موارد فاقد تیغ هستند.

 

گلدهی:
گل‌های گروهی بزرگ و معطر به ارتفاع ۲۰ سانتی متر و قطر ۱۵ سانتی متر به رنگ‌های سفید، صورتی یا قرمز بسیار چشم نواز هستند گل‌ها در میانه تابستان تا اواخر تابستان باز می‌شوند و ۲ تا ۴ روز نیز دوام دارند میوه‌های این کاکتوس گرد، کرک دار به قطر ۳ سانتی متر و به رنگ تیره می‌باشند.

 

خاک:
تریکو سرئوس به خاک مقوی با زهکشی مناسب نیاز دارد. برای مطالعه خاک مناسب کاکتوس اینجا کلیک کنید.

 

نور: 
بهترین رشد را در آفتاب مستقیم دارد ولی در تابستان از نور مستقیم محافظت شوند چون دچار آفتاب سوختگی می‌شوند توجه داشته باشید در تابستان محیط سایه روشن را برای گیاه انتخاب کنید.

 

آبیاری:
بین دو آبیاری خاک گلدان خشک شود بهتر است در زمستان میزان آبیاری را کمتر کنید.

 

دما: 
نسبت به گرما و سرمای زیاد مقاوم است و تا ۱۲ درجه زیر صفر مقاومت می‌کند.

 

کود: 
به علت رشد زیاد به کود در فصل رشد احتیاج دارد.

تکثیر از طریق پیوند:
پس از برش کاکتوس بهتر است سطح برش خورده را قارچ کشی کرده و قسمت جدا شده را در مکانی سایه و نسبتاً خنک نگهداری کرد تا قسمت برش خورده کاملاً خشک شود و به اصطلاح پینه ببندد سپس در خاکی با زهکشی بالا کاشته و مجدداً در مکانی خنک و روشن نگهداری کرد و پس از گذشت ده الی پانزده روز بعد از کاشت کم کم آبیاری شود. پس از آن می‌توان کاکتوس کاشته شده جدید را کم کم به محیطی آفتاب گیر منتقل کرد.
معرفی کاکتوس تریکوسرئوس پاچانویی
تریکوسرئوس پاچانویی دفرمه
قلمه تریکوسرئوس پاچانویی
غنچه تریکوسرئوس پاچانویی
گل تریکوسرئوس پاچانویی
.
نویسنده: محدثه مفتاحی
منبع: میهن کاکتوس
guest
14 دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
مشاهده همه پیام‌ها