نحوه ارسال صحیح سؤالات در میهن کاکتوس

نحوه ارسال صحیح سؤالات در میهن کاکتوس
نحوه ارسال صحیح سؤالات در میهن کاکتوس: در مورد سوالاتی که روی سایت مطرح میشه بر آن شدیم تا نکاتی رو ذکر کنیم تا هم کاربرها کارشون راحتر شود و هم ما بهتر و سریع تر بتونیم دوستان رو در مورد نگهداری گیاهانشون راهنمایی کنیم. وقتی در مورد گیاه بیمارتون سؤال می‌کنید، اول از همه بهتر هست شرایط نگهداری گیاه رو برای گیاه پزشک بگید، چون گیاه پیش شماست و فقط شما میدانید که چگونه از گیاهتان نگهداری کردید.

۱
لطفا سوال در مورد هر گیاه را در زیر مقاله مربوط به همان گیاه بپرسید.
شرایط نگهداری گیاه:
دما:
به این صورت هست که اول باید دمای محیط نگهداری رو ذکر کنید، میتونید برای این کار کنار گیاه یک دماسنج نصب کنید و شبانه روز دمای محیط گیاه رو یادداشت کنید، و دمای شبانه روز رو به‌صورت تقریبی ذکر کنید.
۱
آبیاری گیاه:
زمانی که سطح خاک خشک شد؟ زمانی که خاک کامل خشک شد؟هفته‌ای یک بار یا چند روز یک بار؟ واینکه از آب سرد استفاده می‌کنید یا از آب هم‌دمای محیط؟ آب لوله کشی و یا آب مانده در منزل و…
۱
ترکیب خاک گیاه:
خاک نرم و سبک هست یا سفت، از خاک باغچه در ترکیبات خاک گیاهتان استفاده شده یا اگر اطلاع کاملی از ترکیبات خاک گیاه دارید حتماً ذکر کنید.
زهکش رو بررسی کنید:
بیشتر مشکلات گیاهان در اثر گرفتگی زهکش گلدان پیش میاد، بررسی زهکش گلدان به این صورت هست که گلدان رو بردارید و از پایین گلدان سوراخ‌های زهکش رو بررسی کنید با یک میله و یا چوب مدادی میتونید زهکش رو باز کنید و یا موقع آبیاری ببینید آب به‌راحتی از زهکش خارج میشه؟ یا نه اصلاً آبی از زهکش گلدان خارج نمیشه؟
۱
میزان نور دریافتی در روز:
گیاه در روز چند ساعت نور دریافت می کنه؟ و آیا این نور فیلترشده هست یا مستقیم؟
گیاه به‌تازگی کوددهی یا سمپاشی با حشره کش ها و یا قار چکش‌ها داشته؟ اگر بله، مقدار ودز مصرف هر نوع و فاصله مصرف رو ذکر کنید.
۱
آفت یا هر نوع بیماری:

اگر گیاه به افت و یا بیماری مبتلا شده نوع افت و یا اگر اطلاعی در مورد افت ندارید شکل و خسارتی که به گیاه وارد کرده رو ذکر کنید و اگر روی تنه و برگهای گیاه تغییر رنگ و یا هر مورد مشکوکی پیش اومده رو حتماً ذکر کنید، اگر گیاه کنار لوازم گرمایشی یا سرمایشی (کولر) هست این موضوع رو هم حتماً ذکر کنید، اگر به‌تازگی محیط نگهداری گیاه عوض شده و یا خاک یا گلدان گیاه عوض شده حتماً این نکات رو هم ذکر کنید. اگر در زمستان برگها یا شاخه‌های گیاه با پنجره سرد تماس داره حتماً ذکر کنید، این چند موضع در بهتر راهنمایی کردن نگهداری گیاهتان کمک بسزایی داره و ما کارشناسان میتونیم با دانستن این نکات شما را در بهبود بیماری و یا نگهداری گیاه بهتر راهنمایی کنیم.

همیشه قبل از خرید یک گیاه در مورد شرایط نگهداری گیاه تحقیق کنید و محیط یا منزلی که گیاه رو می‌خواهید در اون نگهداری کنید بررسی کنید که ایا با شرایط نگهداری گیاه تطبیق داره یا نه. گیاهان هم موجودات زنده هستند وبرای رشد و شادابی بهتر نیازهایی دارند که حتماً باید به‌وسیله نگه‌دارنده گیاه تأمین بشه. هرگز گیاه رو به حال خود رها نکنید و هر هفته یک بار تمام قسمت‌های گیاه رو از نظر وجود افت و یا هر مورد مشکوک دیگری بررسی کنید.
امیدواریم بتونیم با راهنمایی‌های مفید و بجا، شما دوستان گرامی رو از لذت نگهداری وپرورش انواع گیاهان بهره‌مند کنیم.
goldon
با تشکر کارشناسان سایت میهن کاکتوس

نحوه ارسال صحیح سؤالات در میهن کاکتوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *